Konsorcjanci

IKARD Lider projektu - Instytut Kardiologii w Warszawie (IKARD) to jeden z wiodących kardiologicznych ośrodków klinicznych i badawczych w Polsce. W ciągu 30 lat swojego istnienia Instytut wprowadzał liczne nowatorskie metody diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego a także uczestniczył w szkoleniach dużej rzeszy polskich kardiologów. Corocznie do Instytutu przyjmowanych jest około 19400 chorych, wykonywanych około 2000 zabiegów kardiochirurgicznych, przyjmowanych niemal 50 000 chorych ambulatoryjnych, wykonywanych niemal 9 000 procedur interwencyjnych, 2400 procedur elektrofizjologicznych, 20 000 badań echokardiograficznych, 29 000 badań radiologicznych oraz 32 000 procedur telekardiologicznych. Jako ośrodek badawczy w ciągu ostatnich czterech lat Instytut Kardiologii podwoił liczbę publikacji i zwiększył liczbę cytowań do ponad 2500. Instytut Kardiologii współpracuje z licznymi ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą.

Institute of Cardiology (IKARD) in Warsaw is a leading scientific and research centre in Poland providing several methods of treatment and diagnosis in the scope of cardiology, telecardiology and cardiac surgery. During the 30 years of its existence, the Institute has contributed to the development of Polish cardiology and cardiac surgery by initiating and propagating numerous new methods of diagnosis and treatment and also by educating and training specialists in cardiology. This is supported by the yearly activity of 19400 admissions, 2000 surgeries, 49800 out-patients, 8800 procedures performed by the hemodynamic lab, 28800 imaging examinations done by the Radiology Department (equipped with the state-of-the art CT scanners), over 20000 echocardiographic examinations, 2400 procedures performed by the Clinical Electrophysiology Lab. and 32200 telecardiology procedures in the Telecardiology Centre. As a research centre , the Institute has doubled the number of publications and increased the number of citations yearly to >2500 within the last four years. Institute of cardiology maintains national and international level co-operation with a large number of university hospitals, scientific associations and innovative medical companies.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica jest nowoczesną Uczelnią publiczną o zasięgu ogólnopolskim, rozwijającą partnerską współpracę z uczelniami Europy i świata. Akademia Górniczo-Hutnicza jest uniwersytetem technicznym, w którym nauki ścisłe mają bardzo silną reprezentację i stanowią podstawę rozwoju maksymalnie szerokiego spektrum nauk stosowanych oraz stopniowo wzrastającej roli nauk humanistycznych. Zgodnie ze światowymi trendami rozwoju tworzymy nowe kierunki kształcenia, ale zachowujemy klasyczne, niezbędne do prawidłowego rozwoju nauki, techniki oraz gospodarki naszego kraju.

System kształcenia przyjęty w AGH zmierza do kształtowania u studentów umiejętności logicznego, konstruktywnego i perspektywicznego myślenia, podejmowania rozsądnych decyzji oraz szybkiego i trafnego wnioskowania. Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi badania naukowe, na wysokim światowym poziomie, w różnych dziedzinach i dyscyplinach naukowych. Badania naukowe są podstawą wysokiego poziomu kształcenia i rozwoju kadry, stanowiąc jeden z fundamentalnych elementów funkcjonowania i pozycji Uczelni.

Od początku istnienia AGH jest Uczelnią mocno powiązaną z jednostkami gospodarki narodowej i samorządu regionalnego, realizującą postulat konkretnej służby dla polskiej gospodarki i doradztwa dla władz państwowych i samorządowych. Nasza Uczelnia wspiera wszelkie działania mające na celu tworzenie silnych zespołów badawczych: międzywydziałowych, międzyuczelnianych i międzynarodo-wych. Silna pozycja Akademii Górniczo-Hutniczej wymaga intensyfikacji i aktywności Uczelni w zakresie współpracy krajowej i zagranicznej, zarówno w obszarach edukacyjnych jak i badawczych. Elementem takiej strategii jest tworzenie sieci stowarzyszonych uczelni, jednostek naukowo-badawczych i przemysłowych. Uczelnia winna stać się swoistym konsorcjum akademicko-gospodarczym rozwijającym własną aktywność gospodarczą poprzez tworzenie warunków do transferu technologii i inkubacji przedsiębiorczości

W roku 1997 byliśmy uczestnikami najważniejszego wydarzenia w historii naszego Szpitala – wizyty Papieża Jana Pawła II. Teraz, poprzez duchową łączność z tamtymi wydarzeniami i nadanie nowego wymiaru ludzkiemu cierpieniu, jeszcze bardziej doceniamy dar Myśli i Słowa Ojca Świętego, które wciąż wzbogacają naszą pracę i nadają jej nowy sens. Jan Paweł II zawsze będzie w najwdzięczniejszej pamięci i serdecznych myślach – tu, w Szpitalu Swego Imienia.

Nasz Szpital, zgodnie z zasadami programu Szpital 2000, realizuje motto: PO PIERWSZE PACJENT. Oznacza to w praktyce rzeczywistą podmiotowość chorego. To właśnie w trosce o komfort pacjentów wprowadziliśmy system zarządzania jakością oraz zwiększamy dostępność do wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz terapii. Głębokie zmiany, które wprowadzamy, służą dostosowaniu struktury organizacyjnej Szpitala do nowych zadań. Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie jest liderem w zakresie wdrażania nowoczesnych technologii w służbie pacjenta. Służy temu, konsekwentnie wdrażana, idea cyfrowego szpitala. Nie zapominamy o naszych korzeniach, ale jednocześnie jesteśmy ukierunkowani na spełnienie oczekiwań, jakie stawiane są wobec nowoczesnego ośrodka medycznego na miarę Szpitala-Pomnika Jana Pawła II. Certyfikaty jakości, zdobywane wyróżnienia i nagrody, przyznawane przez niezależne gremia, o których możecie Państwo przeczytać w informatorze – są potwierdzeniem słusznie obranego kierunku rozwoju.

Szpital przywiązuje wielką rolę do działań zapobiegawczych – prewencja i innowacyjne leczenie niosą nadzieję na zmniejszenie cierpień chorych. Autorski projekt „Pomoc i Nadzieja” dedykowany dwóm wielkim Świętym postaciom, z jakimi związana jest historia Szpitala zmierza do odnowienia misji Szpitala i stworzenia jednolitej koncepcji Centrum Zdrowia łączącego nowoczesną infrastrukturę naukowo-badawczą, edukacyjną i leczniczą. Na oddanej do Państwa dyspozycji stronie Szpitala znajdą Państwo m. in. szczegółowy opis naszych jednostek leczniczych, ich możliwości i zakres terapeutyczny oraz przedstawienie kierujących nimi osób. Mogą też Państwo śledzić najważniejsze wydarzenia związane z naszym Szpitalem. www.szpitaljp2.krakow.pl

Rektorem, powstałej 1 października 2002 r. Uczelni, zgodnie z decyzją Ministera Zdrowia, zostaje prof. dr. hab. n.med. Andrzej Lewiński - absolwent i wieloletni nauczyciel akademicki Akademii Medycznej w Łodzi.

W kwietniu 2003 roku Uczelniane Kolegium Elektorskie w statutowych wyborach, powołuje profesora A. Lewińskiego na funkcję rektora UM w kadencji 2003-2006.

W pierwszym roku funkcjonowania Uniwersytetu, szczególny nacisk położono na scalanie dwóch różniących się organizacyjnie i funkcjonalnie szkół - przy jednoczesnej dbałości o niezakłócony przebieg procesu dydaktycznego oraz działalności naukowej i leczniczej.

Łączyły się wprawdzie dwie uczelnie medyczne, ale podporządkowane różnym resortom - Ministerstwu Zdrowia i Ministerstwu Obrony Narodowej. Miało to bezpośredni wpływ na skalę i wielość problemów powstających w procesie ich łączenia. Najważniejsze z nich to: sprawne włączenie mienia obu Akademii w stan posiadania utworzonej Uczelni, wprowadzenie i uruchomienie jej nowej struktury naukowo-dydaktycznej, administracyjnej oraz personalnej oraz wypełnienie ustawowej dyrektywy, zgodnie z którą 1 października 2002 roku pracownicy Akademii Medycznej i Wojskowej Akademii Medycznej, stali się pracownikami powołanej Uczelni.

Władze Uniwersytetu Medycznego nie skupiły swych działań wyłącznie na skutecznym integrowaniu Uczelni, ale także na stopniowym i konsekwentnym rozbudowywaniu jej zadań dydaktycznych, naukowo-badawczych oraz klinicznych.

Witamy w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, znakomitym szpitalu kardiologiczno-kardiochirugicznym, należącym do wiodących ośrodków w kraju.

Nikt choroby nie wybiera. Wolimy myśleć, że chorują inni, że ten problem nas nie dotyczy. Ale któregoś dnia choroba puka także do naszych drzwi. Z cieszących się zdrowiem, aktywnych osób nagle stajemy się wymagającymi pomocy medycznej pacjentami. Zachorowanie nieodłącznie wiąże się z lękiem, stresem i dużą niepewnością co do stanu własnego zdrowia, przebiegu leczenia i dalszego życia. Aby pomóc Państwu oswoić się z nową sytuacją i rozwiać Państwa obawy, chciałbym zaprosić Państwa do naszego Ośrodka - tak jak zaprasza się oczekiwanych Gości do własnego, dobrze funkcjonującego i zorganizowanego domu. Poznajcie zatem nasz Szpital.

UKSW jest jednym z najmłodszych polskich uniwersytetów, umiejętnie łączącym nowoczesność z tradycją katolicką, będącą swoistym testamentem Akademii Teologii Katolickiej, z której się wywodzi. Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego UKSW znajduje się w „pierwszej trójce” najchętniej wybieranych przez kandydatów uniwersytetów, a jego absolwenci zajmują 3 miejsce wśród najchętniej zatrudnianych przez pracodawców województwa mazowieckiego absolwentów. Jego misją jest kształcenie nowych elit intelektualnych w zakresie nauk humanistycznych i społecznych, nauk ścisłych, przyrodniczych, a także technicznych oraz inicjowanie i realizowanie międzynarodowych programów badawczych i edukacyjnych. Jakość kształcenia studentów powstaje wraz 
z konstytuowaniem nowej wiedzy w wyniku prowadzonych badań za pomocą nowoczesnej infrastruktury badawczej. Wysoki poziom kształcenia potwierdzają badania prowadzone w ramach programu „Monitorowanie losów zawodowych absolwentów” wg których 85% absolwentów UKSW poleciłoby Uczelnię swoim znajomym.

Uniwersytet posiada potencjał intelektualny i laboratoria wyposażone w zaawansowaną technologicznie aparaturę i sprzęt, umożliwiające świadczenie kompleksowych usług analitycznych dedykowanych m.in. branżom: bankowości, ubezpieczenia, telekomunikacji, zarządzania jakością w przemyśle, administracji publicznej, rynkowi medycznemu i farmaceutycznemu, mediom i reklamie. Rozwija współpracę z przedsiębiorcami w celu komercjalizacji i transferu wyników badań naukowy i prac rozwojowych do sektora gospodarki. Może świadczyć usługi digitalizacyjne przy użyciu profesjonalnego sprzętu 3D (skanery stacjonarne i mobilne) oraz drukować w technologii 3D.

UKSW wdrożył nowoczesny, proinnowacyjny i projakościowy system zarządzania uczelnią klasy ERP, zawierający kompleksowe i zintegrowane rozwiązania, obejmujące wszystkie obszary funkcjonowania uczelni, w tym Wirtualną Platformę Współpracy z Pracodawcami, która jest zintegrowana z systemem zarzadzania efektami i programami kształcenia. Platforma umożliwia dostosowanie oferty kierunków kształcenia i treści programowych do aktualnych potrzeb pracodawców.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kształcenie na kierunkach lekarskich, farmacji, analityki medycznej, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa i położnictwa oraz certyfikat Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych na kształcenie w języku angielskim prowadzone od 1996 r. na kierunku lekarskim w Katowicach.

W ramach pięciu wydziałów SUM kształceni są lekarze medycyny, lekarze dentyści, farmaceuci, analitycy medyczni, bio-technolodzy, a także specjaliści z zakresu zdrowia publicznego, medycyny ratunkowej, dietetyki, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, kosmetologii. Oprócz studiów stacjonarnych SUM stworzyła możliwość studiów niestacjonarnych (wieczorowych i zaocznych). W ramach szkolenia podyplomowego prowadzone są stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie, a także szkolenia i kursy specjalizacyjne.

Via Medica jest jedną z najbardziej znaczących polskich firm zajmujących się upowszechnianiem fachowej wiedzy medycznej. Działając na rynku od 1992 roku, staliśmy się ekspertami w dostarczaniu lekarzom i pacjentom najbardziej aktualnych, kompleksowych i starannie opracowanych informacji z dziedziny medycyny.

Stała współpraca z uznanymi autorytetami środowiska medycznego, wybitnymi wykładowcami z całego świata oraz doświadczenie ponad stu wykwalifikowanych pracowników gwarantują niezmiennie wysoką jakość naszych produktów. Dzięki temu jesteśmy liderem w zakresie organizacji branżowych konferencji naukowych oraz jednym z największych wydawnictw medycznych.

Nieustannie pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty, inwestując w nowoczesne rozwiązania i technologie. Wynikiem tego jest wprowadzenie pierwszego w Polsce innowacyjnego systemu multimedialnego TVmed, stworzonego zarówno dla osób zawodowo związanych z medycyną, jak i interesujących się wiedzą medyczną.

Utrzymanie wysokiego poziomu, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i źródeł pozyskiwania wiedzy to jedne z głównych celów, które sobie stawiamy.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza, dbałość o najwyższą jakość oferowanych Państwu produktów i usług są podstawą naszego działania.